O poštovní spořitelně jsme Vás již informovali, jen o tom možná nevíte. Za názvem Poštovní Spořitelna se totiž skrývá i ERA, o které byl náš předchozí článek. V tom dnešním si již nebudeme tuto spořitelnu představovat, ale zaměříme se na její internetové bankovnictví neboli internetbanking.

Pokud jste o této službě ještě neslyšeli, nebo se jí bojíte používat, dnes Vám ukážeme, že se jedná o naprosto bezpečnou věc, která Vám značně ulehčí práci s Vašimi financemi a stačí při tom být jen zdravě opatrný.

Hlavní výhody internetbankingu jsme již v podstatě řekli – rychlost, efektivita, mobilnost apod. Přístup naprosto všude je rovněž velkou výhodou. Připojit se totiž můžete prakticky kdekoliv skrze mobilní telefony a připojením k internetu. Nedoporučujeme však využívat free Wi-fi hotspoty, jež mohou být zneužívány. Po přihlášení do internetbankingu poštovní spořitelny můžete velmi lehce zjistit bezpečnost svého připojení tím, že Vám ikona řádku pro http adresu zezelená a připojení je tak šifrováno a chráněno. Pro samotné přihlášení je potřeba pouze identifikační číslo Vaší platební karty a PIN kod. Nyní můžete zadávat lehce a pohodlně trvalé příkazy, platit ve vteřině účty, či poštovní zásilky apod. Internetové bankovnictví je zkrátka velkým zjednodušením a zpohodlněním Vašich plateb a u Poštovní Spořitelny to platí zrovna tak.