Americká hypotéka je druh půjčky, který si právě většina lidí představí pod slovem půjčka. Nabízí je většina tuzemských bank a tudíž je potřeba se s ní seznámit. Její základní charakteristické vlastnosti se dozvíte v dalších řádcích.

Americká hypotéka bez registru

Jednou z největších výhod Americké hypotéky je to, že se vás banka nebude vůbec ptát, na co si peníze půjčujete. Nemusíte tedy uvádět vůbec, ale vůbec žádný důvod. Peníze z Americké hypotéky tedy můžete použít na koupi čehokoliv, po čem toužíte. Zpravidla se tedy nezřizuje za účelem koupi nemovitosti. Další, řekněme výhodou, je pohodlná doba splatnosti. Její maximální výše je většinou omezena na 25 let. Tudíž není problém splácet ji, jak budete chtít a díky správně nastaveným splátkám se nezatížíte měsíčně tolik jako u jiných půjček.  Ovšem při delší splatnosti musíte počítat s výrazným navýšením vinnou úrokové sazby. Ta bývá totiž často vyšší než u hypotéky s určitým účelem.

Ručíte svojí nemovitostí

To byly ty světlejší stránky této hypotéky. Ta poněkud nepříjemnější, ovšem nezbytná, část je, že za hypotéku musíte ručit výhradně nemovitostí. Z toho plyne, že pokud si chcete udržet svůj dům, musíte poctivě plnit všechny povinnosti z hypotéky vyplývající. Nemovitost vždy cenově odhadne odhadce banky a podle toho je nastavena maximální výše částky, která je klientovy dostupná k půjčení. Maximálně se však poskytuje půjčka v hodnotě odpovídající maximálně 75% ceny nemovitosti.

Jestliže tedy potřebujete finance, zvažte, jestli se vám Americká hypotéka vyplatí. Zvažte vyšší úrokové sazby než u účelových půjček a také riziko, že při neschopnosti splácet můžete lehce přijít o nemovitost, kterou jste se zaručili.

Kalkulačka

Chcete-li si vzít tu nejvýhodnější americkou hypotéku, tak doporučujeme využít nejdříve hypoteční kalkulačku. Pomocí ní si můžete lehce spočítat, jestli se Vám hypotéka vůbec vyplatí. Základ je vybrat si, kolik měsíčně chcete splácet, zadat přibližnou hodnotu nemovitosti, zvolit samotnou výši hypotéky, délku splatnosti a případnou fixaci. Po zadání těchto parametrů Vám vyjedou jen ty nejvýhodnější nabídky.

Ověřené nebankovní společnosti

Nedůvěřujete bankám? Nechcete již od bank peníze? Není problém. Lze využít i nebankovních společností jenž Vám často poskytnou i výhodnější hypotéky než samotné banky. Pokud bychom Vám měli doporučit nějakou společnost, byla by to právě tato – . Sami již máme s – spoustu zkušeností a za její kvalitní služby se Vám klidně zaručíme.

Refinancování

Může se stát, že budete potřebovat refinancovat Vaši hypotéku. To je možné pouze v případě, že Vám končí již fixace úrokové sazby. Vyplatí se kontaktovat jednak vlastní banku a poté konkurenci. Na základě toho snadno zjistíte, kdo Vám nabídne výhodnější podmínky. Refinancování americké hypotéky Vám můžete přinést tyto výhody – navýšení, změna úrokové sazby a nebo možnost upravit si výši splátek. Pokud bychom měli udat jednu společnost, se kterou se refinancování americké hypotéky rozhodně vyplatí, tak by to byla Česká Spořitelna.

Obecné srovnání

Máme-li srovnat instituce jenž nabízí tento typ hypotéky, tak rozhodně doporučujeme banky. Nebankovní společnosti v některých případech mohou být výhodnější, ale větší důvěru vkládáme v banky. Jsou již na trhu déle, mají historii, spoustu klientu a rozhodně od nich nehrozí nějaký podvod. Pamatujte si jedno jednoduché pravidlo – i ta nejlevnější americká hypotéka nemusí být v konečném součtu výhodná!